+48 515 478 751
Zaznacz stronę

Zniszczenie mienia

Zobacz w jakich obszarach mogę poprowadzić Twoją sprawę.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania: zadzwoń pod numer +48 515-478-751 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zniszczenie mienia, lub też inaczej naruszenie integralności rzeczy, zostało uregulowane w art. 288 kodeksu karnego, zgodnie z którym kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Na uwadze należy mieć, że czyn ten należy do kategorii tzw. czynów przepołowionych. Oznacza to, że jeżeli szkoda majątkowa spowodowana tym czynem nie przekracza 500zł, stanowi on wykroczenie z art. 124 kodeksu wykroczeń (kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny). Tak więc ustalenie wartości uszkodzonego mienia, będzie miało wpływ na zakwalifikowanie zachowania sprawcy jako przestępstwa lub jako wykroczenia.

Jeśli znalazłeś się w tego typu sytuacji, ktoś zniszczył Twoje mienie, albo zostałeś uznany za sprawcę zniszczenia mienia – zadzwoń do mnie, ewentualnie zostaw swój numer telefonu lub wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a ja skontaktuję się z Tobą. Umówimy się na spotkanie, w trakcie którego przedstawię Ci wszystkie możliwe sposoby rozwiązania Twojego problemu.

Adwokat Michał Kłósek

Kancelaria Adwokacka w Dębicy
ul. Fabryczna 1 D (parter, pokój nr 2)
tel. 515 478 751
e-mail: adwokat.mk@wp.pl

 

Skontaktuj się ze mną. Dowiedz się jak szybko mogę zająć się Twoją sprawą.