+48 515 478 751
Zaznacz stronę

Ustalenie kontaktów rodziców / dziadków z dziećmi

Adwokat Dębica » Oferta – kancelaria adwokacka » DZIAŁ PRAWA RODZINNEGO I OPIEKUŃCZEGO W DĘBICY » Ustalenie kontaktów rodziców / dziadków z dziećmi

Zobacz w jakich obszarach mogę poprowadzić Twoją sprawę.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania: zadzwoń pod numer +48 515-478-751 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Kwestię kontaktów rodziców z dziećmi reguluje art. 113 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zgodnie z którym kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie z dzieckiem (odwiedziny, spotkania, zabieranie dziecka poza miejsce jego stałego pobytu) i bezpośrednie porozumiewanie się, utrzymywanie korespondencji, korzystanie z innych środków porozumiewania się na odległość, w tym ze środków komunikacji elektronicznej (§ 2).

Możliwe jest również uregulowanie na drodze sądowej kontaktów dziadków z dziećmi. Należy pamiętać o tym, że dziadkowie także mają prawo widywać się ze swoimi wnukami, niezależnie od relacji, w jakich pozostają rodzice małoletnich dzieci.

Wniosek o uregulowanie kontaktów z dziećmi należy złożyć do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. We wniosku tym należy szczegółowo wskazać, jak miałyby wyglądać te kontakty: w jakich godzinach i w które dni kontakty mają być realizowane, czy mają się odbywać poza miejscem zamieszkania małoletniego, jak również czy dziecko będzie zostawało u danego rodzica na noc. W takich sprawach należy przekonać sąd, że rodzic ubiegający się o kontakty z dzieckiem (zwłaszcza w szerokim zakresie) jest w stanie zapewnić małoletniemu w trakcie ich realizacji wszystkie jego potrzeby (rodzic potrafi w sposób prawidłowy zaopiekować się dzieckiem). Sąd może zwrócić się do Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w celu ustalenia, jak powinny wyglądać kontakty z dzieckiem oraz zleci przeprowadzenie wywiadu kuratorowi sądowemu.

Jeśli znalazłeś się w tego typu sytuacji, zamierzasz ubiegać się o uregulowanie kontaktów z dzieckiem lub otrzymałeś taki wniosek z sądu i chcesz uzyskać więcej informacji w tym zakresie – zadzwoń do mnie, ewentualnie zostaw swój numer telefonu lub wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a ja skontaktuję się z Tobą. Umówimy się na spotkanie, w trakcie którego przedstawię Ci wszystkie możliwe sposoby rozwiązania Twojego problemu.

Adwokat Michał Kłósek

Kancelaria Adwokacka w Dębicy
ul. Fabryczna 1 D (parter, pokój nr 2)
tel. 515 478 751
e-mail: adwokat.mk@wp.pl

 

Skontaktuj się ze mną. Dowiedz się jak szybko mogę zająć się Twoją sprawą.