+48 515 478 751
Zaznacz stronę

Ustanowienie rodziną zastępczą

Zobacz w jakich obszarach mogę poprowadzić Twoją sprawę.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania: zadzwoń pod numer +48 515-478-751 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Ustanowienie rodziny zastępczej jest jedną z form ograniczenia władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi.
Stosownie do treści art. 109 § 1 i § 2 pkt 5 krio, jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy może zarządzić umieszczenie małoletniego w rodzinie zastępczej.

Umieszczenie małoletniego w rodzinie zastępczej nie oznacza, że rodzice całkowicie tracą władzę rodzicielską. Jednakże jest to zarządzenie o charakterze trwałym, które oddziela dziecko od rodziców, a zatem rozwiązanie to należy stosować dopiero w sytuacji, gdy inne środki (takie jak np. nadzór kuratora czy zobowiązanie rodziców do określonego postępowania) nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Sąd opiekuńczy orzekając umieszczenie dziecka w rodzinnej pieczy zastępczej jest obowiązany oznaczyć konkretną rodzinę zastępczą, jak również określić miejsce zamieszkania dziecka, gdyż w takim przypadku dziecko nie przebywa już u żadnego z rodziców.

Jeśli znalazłeś się w tego typu sytuacji, zamierzasz wystąpić z wnioskiem o umieszczenie małoletniego dziecka w rodzinie zastępczej i chcesz uzyskać więcej informacji na te temat – zadzwoń do mnie, ewentualnie zostaw swój numer telefonu lub wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a ja skontaktuję się z Tobą. Umówimy się na spotkanie, w trakcie którego przedstawię Ci wszystkie możliwe sposoby rozwiązania Twojego problemu.

Adwokat Michał Kłósek

Kancelaria Adwokacka w Dębicy
ul. Fabryczna 1 D (parter, pokój nr 2)
tel. 515 478 751
e-mail: adwokat.mk@wp.pl

 

Skontaktuj się ze mną. Dowiedz się jak szybko mogę zająć się Twoją sprawą.